Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; upload has a deprecated constructor in /usr/home/pixeye/domains/przemysl-ubezpieczenia.pl/vendors/upload/class.upload.php on line 577 Artykuł | Centrum Ubezpieczenia Kredyty - Jolanta Pytlak

23.02.2014 r.Dużo lepsza ochrona kosztuje niewiele więcej

Kupując ubezpieczenia turystyczne przed wyjazdem warto zadbać o odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia kosztów leczenia. Tym bardziej, że jej zwiększenie nie powoduje wzrostu płaconych składek w takiej samej proporcji.

Na polskim rynku minimalna suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi zwykle 40 tys. zł lub 10 tys. euro. Niestety wielu klientów wciąż wybiera ofertę właśnie z takimi wartościami. Tymczasem często koszty leczenia przekraczają te kwoty.

Co roku odnotowywanych jest wiele przypadków, w których ubezpieczyciele pokrywają koszty leczenia na kwoty znacznie wyższe niż 40 tys. zł. Nie jest to więc kwota w pełni zabezpieczająca samego klienta czy jego rodzinę przed pokryciem części kosztów leczenia z własnej kieszeni.

Nie przypadkowo w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych minimalne sumy ubezpieczenia kosztów leczenia zależą od tego do jakiego kraju jedziemy. Na przykład przy podróży na Słowację minimalny limit na koszty leczenia to 40 tys. zł. Jeśli wolimy zmienić klimat i odwiedzić np. Egipt czy Australię towarzystwa proponują polisę na kwotę nie mniejszą niż 80 tys. zł.

Takie zróżnicowanie wynika z doświadczeń, bardzo dobrze wiadomo ile wynoszą koszty leczenia w poszczególnych krajach. Towarzystwa nie chcą oferować klientom iluzorycznej ochrony, stąd wyższe minimalne limity w odniesieniu do niektórych krajów.

Warto jednak samemu zadbać o lepsze zabezpieczenie się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń czy choroby. Tym bardziej, że wbrew pozorom kosztuje to niewiele więcej. Dobrze to widać na naszej przykładowej symulacji kosztów ubezpieczenia na 7 dni dla hipotetycznego klienta. Polisa z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia na 40 tys. zł to koszt 22 zł. Dwukrotne podniesienie limitu, przełoży się na wzrost składki o 7 zł. Dopłata kolejnych 7 zł pozwoli na podwyższenie limitu na koszty leczenia do 120 tys. zł. To trzykrotnie więcej niż minimalny limit, a składka wzrosła tylko o nieco ponad połowę. Wydatek niewielki, a zyskujemy dużo większe poczucie bezpieczeństwa.

Określając sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, trzeba zwrócić uwagę na to, czy wydatki na transport medyczny z miejsca wypadku lub do kraju są pokrywane w ramach tego limitu.