24.01.2015 r.Ubezpieczenie na zimowy wyjazd

Za kilka dni zaczynają się ferie zimowe. To okazja do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także dla całych rodzin. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci na stoku narciarskim czy lodowisku. Odpowiednia polisa zapewni spokój w razie nieprzewidzianych wypadków. 

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia organizację pomocy medycznej i pokrycie jej kosztów. Jest to m.in. leczenie szpitalne i ambulatoryjne, transport medyczny w miejscu pobytu, usługi transportowe do kraju zamieszkania, poszukiwanie i ratownictwo.

Gwarantuje też organizację  usług assistance w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem podczas podróży (np. dosłanie niezbędnych rzeczy osobistych, wizytę bliskiej osoby czy opiekę nad dziećmi lub osobami niesamodzielnymi). Jeśli chcemy mieć szerszą ochronę ubezpieczeniową, to do umowy można włączyć wybrany zakres dodatkowy (np. ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu podróżnego) lub dodatkowe ryzyka np. sporty wysokiego ryzyka czy też uprawianie  sportów wyczynowo.